Офіційні сайти відомств
» 2011 » Вересень » 5 » "Це вони... заставили остаточно розділитися, мов ядро урану, досі «неділимий» Чорноморський флот колишнього СРСР."
12:20
"Це вони... заставили остаточно розділитися, мов ядро урану, досі «неділимий» Чорноморський флот колишнього СРСР."
Їм твердили - ви не зможете, а вони змогли. Їм сміялися в очі - ви не зумієте, а вони зуміли, їм казали у вас нема досвіду військового будівництва, а вони таки створили національний флот визнаний світом. Їм вторили - в України немає адміралів, вони виховали таких, національно відданих, в своїх рядах. Їм пророчили, що перші кораблі ВМС України втонуть біля пристані, а вони довели їх до берегів США, гордо демонструючи світу Військово-морський прапор України. Над ними сміялися національні недовіри, глумилися, знущалися і переслідували власть імущі, та вони, перші члени севастопольської організації Спілки офіцерів України таки перебороли всі перешкоди на своєму шляху і вивели Український флот на морські простори. Це вони, перші члени Севастопольської організації Спілки офіцерів України, повним складом увійшли до організаційної групи ВМС України, стали становим хребтом майбутнього флоту України і довели не лише своєму російському сусіду, що Україна є велика морська країна і спроможна самостійно створити і утримувати власний флот. Це у першу вони, члени СОУ, вивівши в море ВМС України, заставили остаточно розділитися, мов ядро урану, досі «неділимий» Чорноморський флот колишнього СРСР.

З того часу промайнуло вже 20 літ. Не всі першопрохідці флоту України дійшли до цієї дати. Морально-психологічна ситуація вражала не менше бактеріологічної зброї, на це і розраховували автори «флотської» проблеми для України. Але Севастопольська організація СОУ попри всі втрати, труднощі і розчарування, не здає своїх позицій і успішно розвивається, чому засвідчили урочистості з нагоди її 20-літнього ювілею, які пройшли у клубі Академії ВМС ЗС України.

Привітати з ювілеєм спілчан прибули член військової ради ВМС України, начальник управління виховної і соціально-психологічної роботи командування ВМС України капітан 1 рангу Андрій Урсол, голова Ради ветеранів ВМС України контр-адмірал запасу Володимир Колпаков, голова координаційної ради ветеранських організацій Севастополя контр-адмірал у відставці Сергій Рибак, голова севастопольського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка письменник Володимир Проценко та вперше за всі попередні роки - заступник голови Севастопольської міської ради Олександр Антоненков.

З привітальним словом від імені командування і Військової ради ВМС України до присутніх учасників урочистостей звернувся капітан 1 рангу Андрій Урсул і вручив активістам організації нагороди від імені Головнокомандувача Збройних Сил України - начальника Генерального штабу Збройних Сил та від командувача ВМС ЗС України. За рішенням міської ради Олександр Антоненков вручив почесну грамоту і знак «За заслуги перед Севастополем» члену СОУ, заслуженій артистці України, співачці Тетяні Бартковій. Прекрасним концертом, запальними артистичними номерами привітали спілчан артисти Ансамблю пісні і танцю ВМС України.

Сьогодні в бойовому строю вітчизняного флоту стоять вже діти і онуки перших членів Спілки офіцерів України, яким мала би бути небайдужою попередня сторінка історії національного флоту. Однак, попри привітанням, поздоровлення і отримані нагороди, слід відзначити, що урочистості спілчани проводили якби самі для себе. Всупереч вимогам командування ВМС забезпечити належне відзначення 20-річчя СОУ у частинах і підрозділах флоту, на урочистостях були відсутні молоді офіцери, мічмани, старшини і матроси, для яких напередодні проводимих навчань, спілкування з тими, хто в неймовірно важких умовах закладав перші стапелі Українського флоту, хто готував і проводив перші навчання ВМС, не були б зайвими. Напередодні ювілею організації СОУ ветеранів національного флоту запросив на зустріч лише Військово-морський ліцей. В цьому проглядається зародження нездорової тенденції відриву нинішніх захисників незалежності України від першооснов, від досвіду, традицій старших поколінь та історії створення і розвитку вітчизняного флоту. Тож за загальним рішенням організації такий стан необхідно терміново виправляти, на що і будуть зосередженні зусилля спілчан.

Севастопольська організація Спілки офіцерів України продовжує роботу, направлену на розбудову і зміцнення вітчизняного флоту, морського щита України і ніякі політичні шторми не зіб'ють її з обраного 20 років тому.


Мирослав Мамчак, член виконкому Севастопольської організації СОУ, капітан І рангу, журналіст.

: 531 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Вересень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz