Офіційні сайти відомств
» 2010 » Листопад » 25 » Більш докладно про організацію вшанування Героїв Базару 21 листопада 2010 року.
00:18
Більш докладно про організацію вшанування Героїв Базару 21 листопада 2010 року.
Всеукраїнська громадська організація Спілка офіцерів України спільно із громадською організацією "Українська Народна Рада” провела 21 листопада акцію вшанування пам’яті героїв ІІ-го Зимового походу Армії Української Народної Республіки.

В селищі Базар Народницького району Житомирської області на місці розстрілу червоноармійцями за наказом комбрига Котовського, та ВЧК, 359 учасників Зимового походу, відбулася панахида та поминальний мітинг на який прибули делегації з 18 областей м. Києва та Севастополя, члени СОУ та УНРади, громадських організацій і партій.

Голова СОУ полковник В.Білоус, відкриваючи мітинг, відзначив, що СОУ традиційно, із року в рік опікується меморіальним комплексом героїв ІІ-го Зимового походу в с.Базар. Також разом з  Головою УНРади М.Поровським у виступах зазначили, що на цьому святому для кожного українця місці, политому кров’ю героїв-борців за Українську Державу, всі поминальні заходи повинні проводитись тільки під державними, а не партійними прапорами. Учасники мітингу скандували: "Геть партійні прапори”. Але прикро, що кілька десятків партійців "Свободи”, котрі не зробили жодного внеску в підготовку проведення заходу, не виконали цю вимогу всіх учасників мітингу, а їх місцевий лідерчук ще й приписав собі проведення цієї акції у публікаціях на сайтах електронних ЗМІ. Надзвичайно прикро, що партійні амбіції, в погоні за тим щоб вивищити свою групку, роблять це навіть на гробах борців за волю України.

Цього року Героїв Базару було вшановано поіменно. Офіцери – члени спілки Офіцерів України (представники різних областей нашої держави) зачитали імена своїх земляків та імена представників інших національностей - учасників походу, що віддали своє життя на полі біля села Базар за Українську державу.

Промовці звернули увагу присутнім на мітингу заступнику Голови Народницької райдержадміністрації та селищному Голові, що пам’ятник, побудований на могилі Героїв коштом Об’єднання українських вояків Британії, не внесений досі до державного реєстру.

Незабутні враження залишили в серцях всіх присутніх велика кількість молоді. А пісні у виконанні молодого бандуриста Данили Мельника з Полтавщини, який ще підлітком вперше заспівав стрілецьких і повстанських пісень на цьому святому місці, зразу підхопили всі присутні.

Чудовий жіночий хор "Всеукраїнського об’єднання Ветеранів” з м. Житомир закінчив поминальні урочистості виконанням патріотичних пісень – Гімну українського стрілецтва "Червона калина” та реквієму "Коли ви вмирали вам дзвони не грали”.

І вже після урочистостей величезний заряд патріотичної енергії всім присутнім подарували представники організації Патріот України. Вони не тільки своїм війсковим одностроєм, але й бойовим вишколом та мистецтвом ведення двобою з холодною зброєю, яке було продемонстровано не у показовому, а у реальному режимі повного контакту (тільки зброя була безпечна у вигляді спеціальних макетів – ножів із спец матеріалу) ще більше зміцнили віру в те, що майбутнє України стане українським.

За зовнішніми оцінками в заході взяли участь представники таких організацій:
Спілки офіцерів України , Української народної ради, Української Гельсинської спілки, УНА-УНСО, КУН, «Патріот України», МНК, УНП, «За Україну!», Молодго Руху, «Патріот-захисник Батьківщини», Молодіжний націоналістичного конгресу, Української партії, Всеукраїнського об’єднання ветеранів, партії ВО «Свобода»… та багато патріотів з різних іншіх громадських і політичних організацій, що прибули до Базару без партійної символіки, за покликом серця, самостійно згуртованими
групами на особистому транспорті.Полковник Петро ЛИСЕНКО

Використано інформацію Прес-служби СОУ, Прес-служби УНРади
ДО ТЕМИ


: 589 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Листопад 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz