Офіційні сайти відомств
» 2011 » Листопад » 22 » 90 РОКОВИНИ З ДНЯ ЗАГИБЕЛІ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ II ЗИМОВОГО ПОХОДУ АРМІЇ УНР
23:14
90 РОКОВИНИ З ДНЯ ЗАГИБЕЛІ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ II ЗИМОВОГО ПОХОДУ АРМІЇ УНР
Діди лежать,
а над ними могили синіють,
ніхто їх не знає,
ніхто щиро не заплаче.
Ніхто не згадає
А онуки? Їм байдуже
Жито собі сіють…

Т.Шевченко


19 листопада 2011р. Спілка офіцерів України разом з представниками Української Народної ради, козацькими організаціями, активістами КУНУ, НРУ, товариства «Просвіта» вшанували пам’ять загиблих воїнів II Зимового Походу Армії УНР в с. Базар Житомирської області.
Вперше за роки Незалежності, в сільській школі с.Базар була проведена науково-практична конференція на тему: «Пам’ять про Героїв – священна»
В роботі конференції брали участь представники Вінницької Спілки офіцерів України на чолі з заступником голови полковником О.Нижником, Рівненської обласної організації СОУ на чолі з заступником голови п\полковником О.Гуменюком, Севастопольської міської організації СОУ на чолі з головою п\полковником В.Касюком, Київької міської організації СОУ на чолі з головою полковником О.Яшаном, Кременчуцької міської організації СОУ на чолі з головою полковником С.Кузьменком, Олександрiйської міської організації СОУ на чолі з головою майором В.Галатою, головою Житомирської обласної організації СОУ п\полковником О.Коноваловим, а також члени Проводу СОУ – п-к В.Білоус, п-к С.Литвин, капітан першого рангу Є.Лупаков, майор С.Нередько, капітан Б.Мельник.
З доповідями на конференції виступали: видатний громадський діяч, політв’язень – В.Овсієнко ; доктор історичних наук, професор полковник – С.Литвин ; начальник кафедри перекладів професор Київського Національного Університету ім. Т.Шевченка – Т.Кияк.
В обговоренні доповідей брали участь: Савченко Василь – син учасника II Зимового Походу, О. Заворотній – заслужений артист України, М. Магус – редактор газети «Заграва», В. Либоня – сотник козацького куреня ім. І.Богуна, В.Світайло –член проводу ОУН (Д).
Учасники конференції ухвалили резолюцію до депутатів Базарської сільської ради щодо розгляду питання про відновлення історичних назв вулиць.
Голова СОУ В. Білоус передав в дарунок шкільній бібліотеці близько 100 книг, а також м’ячі для футбольної та волейбольної команд школи. Дослiдник подвигу Героїв Базару політв’язень – В.Овсієнко теж передав добірку літератури, а книжки світлої пам’яті полковника В.Роєнка, зокрема "Друга Світова Війна”, передав його племінник – Святослав Роєнко. Професор С.Литвин подарував комплект журналу "Воєнна історія! редактором якого він є.
А патріотичні пісні у виконанні їх автора відомого українського співака лідера гурту «Тінь сонця» Сергія Василюка наповнили невеличку шкільну актову залу потужною украінскоїю енергетикою, яка довго не давала заспокоїтися почуттям кожного учасника.
Після цього відбулося покладання вінків до могил загиблих воїнів і мітинг, на якому промовляли голова КУНУ С.Брацюн, народний депутат України О.Ляшко, заступник голови Винницької обласної організації СОУ О.Нижник, заступник голови НРУ І.Крулько, голова УНР, М.Поровський, а також Микола Моцик–. племінник загиблого похованого воїна в с. Базар Григорія Моцика з Черкащини. Він виконав декілька власно написаних пісень, присвячених цім історичним подіям.
Учасники мітингу виконали Гімн України.
Участь у заходах щодо вшанування пам’яті Героїв II Зимового Походу армії УНР брали делегації з АРК Крим, Вінницької обл., Волинської обл., Дніпропетровської обл., Івано-Франківської обл., м. Києва, Київської обл., Кіровоградської обл., Львівської обл., Луганської обл., Рівненської обл., м. Севастополь, Тернопільської обл., Черкаської обл. Чернівецької обл.
Окрім того, в цей день, за ініціативою Криворізької міської організації СОУ, Настоятелем храму Пресвятої Покрови Божої Матері (УПЦ КП) о. Миколою у Кривому Розі була проведена поминальна Служба Божа, на якій поіменно згадано воїнів II Зимового Походу, які загинули у с.Базар. Також членами Криворізької СОУ організовано і проведено зустріч з військовослужбовцями строкової служби Криворізької танкової бригади за темою «90 років подвигу Героїв Базару» та зустріч із творчою групою і перегляд документального фільму «Похід у безсмертя», який розповідає про трагедію біля с. Базар 1921 року.


Прес – служба СОУ


Фотоальбом про перебіг заходів із відзначення 90-річчя і вшанування пам’яті Героїв Базару: 596 | : PORTAL_SOU | : 5.0/3
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz