Офіційні сайти відомств
» 2010 » Жовтень » 28 » 67 років звільнення Києва: один режим вигнав інший
23:56
67 років звільнення Києва: один режим вигнав інший
6 листопада 1943 року Київ звільнили від німецько-фашистської армії. Київ збирається святкувати цю дату, мої друзі кияни розповідають, що до цієї дати в столиці розвішують біл-борди, що прославляють подвиг солдатів. Але чи буде правда повною, якщо описувати її тільки, починаючи з 1943 року?

У Києві на вулиці Володимирській, 33 за радянських часів було спочатку НКВС, потім КДБ, під час війни – гестапо. Тепер там приміщення СБУ. Так от, коли радянські війська в 1941 році відступали з Києва, було спалено величезну кількість будинків. Щось було заміновано, а потім розміновано німецькими окупантами.

Але при цьому будинок НКВС був у повному порядку. Там були застелені зелені скатертини, на столах стояли графіни з водою і приготовані начисто протерті інструменти для тортур. Вони широко використовувалися НКВС в довоєнний час. За окремими даними, у Биківні поховані більше ста тисяч репресованих радянськими спецорганами.

Київ пережив окупацію з усім її жахом, з розстрілами в Бабиному Яру як євреїв, так і українських патріотів, підпільників. Коли німці йшли з Києва, вони теж спалювали Київ, але теж залишили у повному порядку будинок гестапо – НКВС на Володимирській, 33 – з усіма інструментами для тортур. Цікава спадковість відносин між двома спорідненими режимами. У обох червоні прапори, у обох будівництво соціалізму і розвиток концтаборів. Одні вбивали киян у Биківні, інші – у Бабиному Яру.

Тепер є привід «посвяткувати» 67 років звільнення Києва – коли один режим вигнав з Києва інший.

Віктор Суворов, з Лондона для УНІАН


: 622 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Жовтень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz