Офіційні сайти відомств
» 2013 » Березень » 22 » Положення про проведення конкурсу історичних робіт «Українська революція з першоджерел» (відео)
12:46
Положення про проведення конкурсу історичних робіт «Українська революція з першоджерел» (відео)
5 канал про конкурс
1. Конкурс історичних робіт «Українська революція з першоджерел» проводиться творчою групою фільму «Українська революція» (http://ur.kvideo.com.ua) за підтримки благодійної ініціативи «Героїка» (http://geroika.org.ua). Мета конкурсу — пошук та оприлюднення маловідомих історичних джерел, які розповідають про події Перших визвольних змагань 1917—1921 років.
2. Учасниками конкурсу можуть стати школярі старших класів та студенти вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації. Учасники конкурсу надсилають на розгляд журі письмову роботу, в якій, на основі історичних джерел, що не були в широкому науковому вжитку (загальновідомі), висвітлюють цікаві епізоди Перших визвольних змагань. Роботи приймаються з 1 березня 2013 року до 24 серпня 2013 року.
3. Кожен учасник може отримати методичну консультацію (скерування щодо пошуків) за адресою: heroic.spirit@gmail.com
У листі слід вказати: населений пункт постійного проживання; населені пункти, які можуть бути відвідані в рамках написання конкурсної роботи.
В рамках консультації може бути надана наступна інформація, яка потребує додаткового дослідження та вивчення:
3.1. У населеному пункті Х народився видатний військовий діяч УНР: пошук родинного маєтку чи хати, в якій народився чи мешкав історичний персонаж; пошук родичів та нащадків; пошук світлин або спроба відтворення портретної зовнішності за допомогою переказів старожилів; пошук місця поховання; збір додаткових біографічних відомостей;
3.2. У населеному пункті Х відбувся бій за участі частин Армії УНР (або Військ Української Центральної Ради, Армії Української Держави): встановлення точної локалізації місця бою (з посиланнями на відповідні джерела); збір усних та письмових переказів щодо цієї події (опитування старожилів, пошук людей, чиї предки могли брати участь у тих подіях, або бути свідками подій);
3.3. У населеному пункті Х похований воїн Армії УНР (згідно наявних архівних документів): пошук могили воїна; опитування місцевих мешканців щодо місця поховання (пошук людей, які могли доглядати за могилою, або знати обставини знищення могили).
3.4. У населеному Х мешкав ветеран Армії УНР (в період після 1921 року): пошук людей, які могли знати ветерана; пошук світлин та спроба відтворення портретної зовнішності за допомогою переказів старожилів; збір додаткових біографічних відомостей; пошук родичів та знайомих покійного; встановлення місця поховання.
4. Головні призи. Журі розподіляє роботи на дві категорії: школярів та студентів. У кожній категорії призовими є перше та друге місця. Призом за перше місце є електронна книга «PocketBook Basic New» (http://pocketbook-int.com/ua/uk/products/pocketbook-basic-new).
Призом за друге місце є годинник з національною символікою. Крім того, 50 конкурсантів, чиї роботи звернуть на себе увагу журі, будуть відзначені спеціальними призами.
5. Система оцінювання.
5.1. Робота має бути побудована на історичних джерелах. Таким джерелами можуть бути:
5.1.1. Архівні матеріали.
5.1.2. Спогади учасників подій, що публікувалися у різних джерелах.
5.1.3. Періодична преса періоду початку-середини ХХ сторіччя.
5.1.4. Закордонні емігрантські видання початку-середини ХХ сторіччя.
5.1.5. Щоденники та листи учасників подій, які не публікувалися.
5.1.6. Інші автентичні матеріали початку ХХ сторіччя.
5.1.7. Використання загальновідомих робіт сучасних істориків, як головних джерел, не вітається.
5.2. Журі в першу чергу буде оцінювати достовірність фактологічного матеріалу, викладеного в роботі.
5.3. Автентичні графіки, схеми та світлини, які ілюструють суть роботи, позитивно впливатимуть на оцінку.
5.4. Сучасне дослідження місцевостей, будинків та речей, пов’язаних із подіями, що описуються в роботі, за умови документального підтвердження такого дослідження (світлини), також позитивно впливатиме на оцінку.
5.5. Історія цікава своєю правдивістю, тому в першу чергу важлива інформація про події, а не особисте ставлення конкурсанта до подій.
5.6. У разі виникнення сумнівів в автентичності наведених джерел, журі залишає за собою право вимагати надання сканованих копій відповідних джерел.
5.7. У разі, коли проведене дослідження та відкриті факти у двох роботах матимуть для журі однакову вагу, перевагу буде віддано роботі з меншою кількістю граматичних помилок та якіснішій за стилістичною побудовою.
6. Спеціальні призи від благодійної ініціативи «Героїка»: науково-популярна та художня література про Армію УНР; батальний живопис київського художника Богдана Піргача (Limited edition prints).
7. Спеціальний приз від Спілки офіцерів України. За рішенням журі конкурсу, одному з учасників буде вручена ще одна електронна книга «PocketBook Basic New» (http://pocketbook-int.com/ua/uk/products/pocketbook-basic-new. Спеціальний приз від Спілки офіцерів не може бути вручений людині, що зайняла перше місце в одній з категорій.
8. Нагородження переможців відбудеться восени 2013 року, після завершення обробки усіх надісланих робіт, але не пізніше 1 листопада 2013 року. Нагородження проходитиме у місті Києві. Призи від творчої групи фільму «Українська революція» вручить народний артист України Богдан Бенюк. Призи від благодійної ініціативи «Героїка» та від Спілки офіцерів України вручать представники цих організацій. Оргкомітет конкурсу не оплачує проїзд та перебування переможців у місті Києві. Тим переможцям, які не зможуть бути присутніми на церемонії нагородження, призи та дипломи будуть надіслані поштою.
9. Загальні вимоги до робіт:
9.1. Роботи надаються українською мовою. Допускається використання цитат із джерел іншими мовами.
9.2. У кінці роботи подається список джерел, що використовувались. У тексті роботи мають бути посилання на ці джерела.
9.3. Роботи учасників надсилаються в електронному вигляді на адресу contest@kvideo.com.ua. Приймаються файли у форматах DOC, DOCX, RTF. Вимоги до файлу: шрифт Times New Roman, розмір 11, міжрядковий інтервал 1, відступи з усіх боків 2 см, абзац 1 см. Графічні та ілюстративні матеріали подаються в кінці роботи як додатки, з відповідними підписами.
9.4. Робота вважається прийнятою до розгляду у разі підтвердження від журі, що надсилається конкурсанту на електронну адресу.
10. Вимоги до робіт школярів:
10.1. Загальний обсяг роботи без списку джерел та додатків — від 5 до 10 сторінок.
10.2. Використання у роботі не менше 3 історичних джерел.
11. Вимоги до робіт студентів:
11.1. Загальний обсяг роботи без списку джерел та додатків — від 10 до 20 сторінок.
11.2. Використання у роботі не менше 5 історичних джерел.
12. Факт надсилання роботи конкурсантом є підтвердженням його згоди на повну або часткову публікацію його роботи в електронних або друкованих засобах масової інформації, використання цієї роботи при створенні фільмів, телевізійних програм або роликів для телебачення. При цьому, за умови технічної можливості, буде зазначатися авторство роботи.
13. Разом із конкурсною роботою конкурсант надсилає заповнену анкету учасника, форми для студентів та школярів подаються нижче, у додатках.
14. Переможці конкурсу будуть повідомлені про перемогу електронною поштою, на адреси, з яких вони надіслали роботи.
15. У разі виникнення форс-мажорних обставин, можливі певні зміни до вищеописаних правил, про ці зміни буде повідомлено на сайті фільму «Українська революція» (http://ur.kvideo.com.ua).
16. Усі новини про конкурс та інформація про переможців будуть розміщуватися на сайті фільму «Українська революція» (http://ur.kvideo.com.ua).

Додаток 1.
Анкета учасника конкурсу історичних робіт «Українська революція з першоджерел»
(для студентів)Прізвище, ім’я, по батькові

 

Дата народження

 

Фактичне місце проживання

(область, населений пункт)

 

Назва ВНЗ

 

Факультет

 

Курс

 

Адреса електронної пошти

 

Альтернативні методи зв’язку

(не обов’язково)

 

Назва конкурсної роботи

 Додаток 2.
Анкета учасника конкурсу історичних робіт «Українська революція з першоджерел»
(для школярів)Прізвище, ім’я, по батькові

 

Дата народження

 

Фактичне місце проживання

(область, населений пункт)

 

Номер школи

 

Клас

 

Спеціалізація класу (якщо є)

 

Адреса електронної пошти

 

Альтернативні методи зв’язку

(не обов’язково)

 

Назва конкурсної роботи

 


Скачати положення одним файлом.

kvideo.com.ua

: 737 | : PORTAL_SOU | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Березень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz