Офіційні сайти відомств
» 2013 » Січень » 15 » 15 січня 1945р бій сотні УПА за Космач закінчився повним розгромом дивізії окупантів-НКВсівців.
20:16
15 січня 1945р бій сотні УПА за Космач закінчився повним розгромом дивізії окупантів-НКВсівців.
15 січня 1945р.(понеділок) -- відділи НКВС штурмували "бандерівську столицю" - містечко Космач. За 3 км від с.Рушір в бік Космача (Станіславська область, нині- Івано-Франківщина), відбувся нерівний бій, між повстанською сотнею Березівська під командуванням ройового Симчича(Кривоноса) (народився 05.01.23р.) та в декілька разів чисельнішими радянськими (московськими) окупаційними військами НКВС, які перед тим займалися депортацією кримських татар, чеченців, інгушів.

Бій сотні УПА закінчився повним розгромом дивізії окупантів-НКВсівців. У ході бою загинув командир дивізії ВВ НКВС Герой Радянського Союзу полковник М.Дергачов - День Слави Української зброї.

Нині член Спілки офіцерів України, Народний Герой Сотенний УПА Симчич Мирослав Васильович відсвяткував свій 90-літній ювілей і продовжує виховувати українську молодь на своїх та побратимів подвигах. Вдячні івано-франківці прижиттєво встановили йому пам'ятник.

Спілка Офіцерів України щиросердечно вітає свого старшого побратима з черговою річницею великої перемоги над російськими окупантами і бажає йому та його побратимам - воякам ОУН-УПА здоров'я на многії літа.


Голова Спілки офіцерів України,
Народний депутат України ІІ скликання,
капітан 1-го рангу Євген ЛУПАКОВ.

: 1673 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz