Офіційні сайти відомств
» 2009 » Липень » 7 » Гузар: УПЦ може стати знаряддям в руках Росії
18:40
Гузар: УПЦ може стати знаряддям в руках Росії

Глава Української греко-католицької церкви кардинал Любомир ГУЗАР переконаний, що якщо церква і держава занадто близькі - це нікому не йде на користь.

Про це він сказав в інтерв`ю газеті "Лівий берег", опублікованому сьогодні.

Зокрема, коментуючи планований візит в Україну Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі КИРИЛА, Л.ГУЗАР зазначив: "Він приїжджає до віруючих, які йому доручені, і це дуже природно. Українська православна церква під керівництвом Блаженнійшого митрополита ВОЛОДИМИРА радіє його приїзду. Вони з ним тісно пов`язані. Він - предстоятель, патріарх, і це радісний момент для віруючих цієї церкви. Але ми повинні запитати себе: він приїжджає відвідати Україну або відвідати своїх віруючих? Адже якщо держава запрошує його як державного гостя - адже прем`єр-міністр Юлія Володимирівна (ТИМОШЕНКО) зробила саме так, - це означає, що він приїде як гість держави".

За словами глави УГКЦ, "ми радіємо за наших братів, членів УПЦ МП, що їх відвідує їх глава, але мене особисто або нашу церкву такий візит мало торкається. Якщо хтось хоче піти, послухати його, помолитися з ним, у мене немає для наших віруючих жодних застережень. Сам візит - нормальна церковна практика".

У той же час, за словами Л.ГУЗАРА, "небезпека полягає в тому, що Українська православна церква може стати знаряддям, за допомогою якого Росія хотіла б не допустити повної самостійності України. Не є таємницею те, що Росія хоче зберегти Україну під своїм впливом, що вона не погоджується з нашими прагненнями як держави і як народу. Адже ми, як я це бачу, прагнемо бути хорошими сусідами, співпрацювати, поважати один одного, але як партнери - не як частина Росії, а як незалежна українська держава, що має такого сусіда як Російська держава, з якою торгує, обмінюється інтелектуальними й іншими дарами, але при цьому зберігає свою ідентичність. Якщо церква, не приведи Господи, стане засобом утримання України як частини Російської держави, то це дуже небезпечна гра. На мій погляд, церква не повинна цього робити. Церква в Україні повинна бути українською, хоча вона й співпрацює з Московським патріархатом".

Глава УГКЦ зазначив, що "ми як церква перебуваємо у співпричетності з Римським патріархатом, але це не робить нас менше українцями, адже в Україні ми вдома. І коли Папа (Римський Іоанн Павло II – УНІАН) приїжджав, він говорив про Україну, заохочуючи народ любити свій край, свою державу, служити йому, а не Риму. Тобто церковна залежність у нашому випадку не є залежністю державною або національною. Мені прикро бачити, коли церковні і державні інтереси змішують, тому що це ніколи не йде церкві на користь".

У відповідь на зауваження, що ще з часів Петра I російське православ`я і російська великодержавність йдуть пліч-о-пліч, Л.ГУЗАР сказав: "Йдуть. До певного ступеня це їх справа. Але, спостерігаючи об`єктивно ззовні, читаючи 2000-річну історію церкви, бачимо: якщо церква і держава занадто близькі - як сталося у Візантії, це нікому не йде на користь".

Як зазначив глава УГКЦ, "особисто я був би радий бачити Російську церкву біль вільною, самостійною, без надмірного зближення з державою. Щоб жити і розвиватися, церква повинна бути за своєю суттю повністю вільною, а я дуже хочу, щоб Російська церква духовно розвивалася і була доброю, сильною церквою для свого народу. Від цього буде добре усім".

МАЙДАН

http://www.unian.net/ukr/news/news-324293.html


: 808 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz