Офіційні сайти відомств
» 2012 » Грудень » 14 » 14 грудня 1918 року Павло Скоропадський зрікся гетьманства та втік з Києва. Як він жив після цього?
21:23
14 грудня 1918 року Павло Скоропадський зрікся гетьманства та втік з Києва. Як він жив після цього?
Цей день, 14 грудня, у 1918 році став останнім в існуванні Української держави. Війська Директорії оволоділи Києвом. Обставини, що унеможливлювали подальше перебування Павла Скоропадського у ролі гетьмана змусили його зректися того ж дня гетьманства та втекти з Києва. Директорія оголосила про відновлення Української Народної Республіки. 
Кілька місяць перебування Павла Скоропадського при владі є однією з найпопулярніших тем не лише серед істориків, але й любителів історії, а його постать для прихильників правої ідеї досі лишається взірцем лідера України. 
Однак не менш цікавою і значущою є діяльність Скоропадського в еміграції у Німеччині, де він очолив український монархічний рух. Пропонуємо уривки зі спогадів дочки Павла Скоропадського Олени про життя родини гетьмана у Ванзеє (західне передмістя Берліна). Наймолодша донька Скоропадських народилася вже у Німеччині, про український і російський життя батьків знала з розмов. Але навіть у її наївних дитячих спогадах відбите строкате оточення колишнього гетьмана - його дім був відкритий для українських діячів, російських аристократів, німецьких консервативних кіл, так само як і для звичайних людей, які потребували допомоги. 
Текст доволі недвозначно показує середовище, в якому виношувалися ідей та переживання колишнього царського офіцера-малороса, гетьманського нащадка, що став гетьманом України. Постає риторичне питання чи могла його політична позиція бути іншою? 
: 685 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz