Офіційні сайти відомств
» 2013 » Березень » 19 » "Саме цей факт найбільш переконливо доводить історичну належність України до західного світу..." - Петро КОСТЮК.
12:00
"Саме цей факт найбільш переконливо доводить історичну належність України до західного світу..." - Петро КОСТЮК.
"...В нашій історії Дорогочин на півночі відіграв ту саму роль, що і Перемишель на півдні. Якщо на півдні кордони Русі в Х ст. доходили «аж до Кракова» і про це є кілька повідомлень в історичних джерелах тих часів, то дорогочинська земля, яку згодом почали називати Підляшшя, сягала в Х ст. Вишгорода на Віслі. Київська Русь пам'ятала і, в міру можливостей, дбала про ці землі, які в літописі називалися Берестейщина. З часом на цих землях утврюється незалежне князівство з центром у Дорогочині. Першим дорогочинським князем був Василько Ярополчич . Утворення Дорогочинського князівства, як і Перемиського, сприяло захисту руських земель. Загроза виходила із заходу, від мазовецьких князів.9 На сьогодні в Дорогичині залишилася тiльки одна церква – св. Миколи, побудована в другiй половинi ХVIII ст. Ріка Буг розмила городище, зберiгся лише невеликий фрагмент валу. Небагато значить також факт, що декілька років тому Даниловим іменем названо одну з міських вулиць, адже це, по суті, невеликий провулок поза центром, який навіть важко віднайти (напис на дошці скромний: "Daniela Romanowicza” – без жодного зазначення, що йдеться про короля Русі).

Факт коронації Данила в північноволинському місті Дорогочині, вірогідно, не був випадковим. У цей час руський князь проводив активні бойові дії проти прибалтійських племен, а місто на Бузі було центром, де збиралися військові сили, які воювали проти литовців та ятвягів. Коронація Данила папським легатом мала показати і хрестоносцям Тевтонського ордену, і литовському королю Міндовгу, що їхній суперник - руський володар - також має високий, визнаний католицьким первосвящеником, авторитет. Боротьбі з литовськими племенами приділено чи не найбільше уваги на сторінках Галицько-Волинського літопису. Ці події були основним «вектором» політики цього князя. Вони давали можливість «прорубати вікно» до Прибалтики. Водночас захоплення та освоєння важкодоступних земель створювало для галицько-волинських князів резервну територію, на якій можна було сховатися від нападів татар та інших завойовників. Про важливість «північної політики» Данила свідчить і перенесення ним своєї столиці до Холма.10
Коронація відбулася у церкві Святої Богородиці. На ній були присутні легат Папи Римського Опізо та пруський архиєпископ Альберт. В урочистій церемонії, крім сина Данилового Лева, узяли участь польські князі Болеслав і Земовіт, союзники Данила, представники руського духовенства. Переважна більшість дослідників вважає, що згода на коронацію була пов'язана зі сподіванням Данила Романовича отримати нарешті допомогу із Заходу в боротьбі проти монголів. Це була величезна подія в історії країни. Вона зберігає свою актуальність і до сьогодні. Саме цей факт найбільш переконливо доводить історичну належність України до західного світу
..."


Петро КОСТЮК, полковник, Голова Львівської обласної організації СОУ.
Фрагмент статті 
"Королівські сторінки історії Великого народу"Картина С.Серветника "Битва під Дорогочином".

: 548 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 5.0/1
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Березень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz