Офіційні сайти відомств
Статті

Головна » Статті » Аналітичні статті » Нац. безпека і оборона

Військовий переворот чи конституційні збори ?
Останнім часом з вуст звичайно добре інформованих експертів можна чути: доки політики між собою б'ються, військові можуть взяти владу в свої руки. Першим «попереджувальним залпом» на підтвердження такої версії розвитку подій стала недавня заява пана Дєєва, представника Міжнародної громадської організації «Фонд національної і міжнародної безпеки». Він працює в команді генерала Скіпальського, який керує процесом створення нової вертикалі влади «у разі настання хаосу». Ми вирішили детальніше довідатися про подібні плани з першоджерела - від колишнього начальника Головного управління військової розвідки Міноборони Олександра Скіпальського. 

Голодомор ... кадрів

- Олександре Олександровичу, у вашій команді працює представник фонду, створеного в Росії. Що це, даруйте, за «рука Москви»?

- Ніякого впливу на мене й на моїх колег цей фонд не надає. Його представники вважають, що незалежна Україна - це значна гарантія безпеки для самої Росії.

- Хочете сказати, що до цього фонду російські спецслужби не мають ніякого відношення?

- Хочу, щоб ви зрозуміли: координатор фонду Сергій Дєєв і мій намір балотуватися в президенти - це зовсім різні речі. До складу моєї команди входять люди, які розділяють мою позицію.

- Ваша позиція нам уже відома. Судячи з заяви Дєєва, ви збираєтеся взяти владу в свої руки не на президентських виборах, а після них. Хіба це не загроза військової хунти?

- Відповідно до Конституції, носієм влади є народ. Але за 18 років незалежності цю владу узурпували. Подивіться, що робиться: БЮТ хоче позбавити українців можливості голосувати «проти всіх». Народний депутат Валерій Писаренко пропонує виключити з виборчого бюлетеня графу, що дозволяє виборцю не підтримувати жодного кандидата на пост президента. Тобто права людей зневажаються. Згідно з тією ж Конституцією, кожен громадянин України може обирати і бути обраним незалежно від матеріального, етнічного, освітнього та інших цензів. Досі я був переконаний, що і президент, і Конституційний суд скасують саме грубе порушення - грошову заставу в 2,5 мільйона гривень ...

- А навіщо це скасовувати? Чим більше застава, тим менше так званих технічних кандидатів ...

- Якби в законі про вибори президента було написано, що кандидатів висувають виключно партії, це було б логічно. Партії мають свої фонди. Але оскільки в Україні передбачено самовисування, ніхто не повинен відбирати це право у людини, у якого зарплата чи пенсія становить, наприклад, 500 гривень. Але ж ні! Цю антиконституційну норму нам нав'язали. Таким чином, як мінімум 80-90 відсотків виборців позбавлені можливості балотуватися. З-за цього нахабного порушення Конституції виникає питання про легітимність президентських виборів і самого президента. Ви, наприклад, можете за своє життя зібрати 2,5 мільйона гривень і внести їх під заставу без шкоди для своєї сім'ї?

- Для мене це фантастика ...

- Фантастика! Так за кого ж політики нас мають? Хай би залишили право на висунення тих, хто має мільйони. А то виходить так: Конституція передбачає одне, а тишком-нишком роблять інше. Пункт про грошовий заставі дозволяє окреслити коло тільки тих кандидатів, які мали проблеми з мораллю і совістю за накопичення капіталу. Тому я відмовляюся внести таку суму під заставу.

- Як же ви в такому випадку збираєтеся балотуватися в президенти?

- А ніяк ... Хочу, щоб ви зрозуміли мою думку: я не має наміру брати участь в цій, м'яко кажучи, не зовсім легітимній кампанії. Вибори президента відбуваються на тлі порушення Конституції. Моя команда вважає, що ні одна сила, що висуває свого кандидата, ні окремі особистості, що розвісили свої фото по містах і селах України, не в змозі виправити ситуацію в країні. Витративши шалені гроші, вилучені у народу, вони не зможуть зупинити кризу - ні політичну, ні економічну. Найбільша проблема нинішньої влади - кадровий голод, непрофесіоналізм. Кращих фахівці вибивають на повному скаку. До влади приходять лише для того, щоб урвати. Але так довго тривати не може. Останнє, що залишилося, - продати землю. Куди не ткнися - скрізь банда. Події розгортатимуться дуже жорстко. У газетах вже з'являються повідомлення про підготовку терористичних актів, згадуються такі організації, як «Аль-Каїда». Це тривожно. Іде руйнування державного механізму, деградація правоохоронної системи. Всі про це говорять, але ніхто нічого не робить. 

Життя вимагає «перезавантаження». А найбільший парадокс полягає в тому, що зупинити знищення України в рамках діючих владних інститутів неможливе. Потрібні нові сили, нові люди, але їх не допускають ні до парламентської, ні до президентських перегонах. Що робити? Провести конституційні збори і «попросити» узурпаторів віддати владу народу. Ми прогнозуємо, що політики доведуть країну до колапсу. Матеріали, оброблені моїми аналітиками, показують, що саме так і буде. Щоб Україна не розпалася, повинна бути сила, здатна цей процес зупинити.

- Але як?


- Дуже просто. Зайти до влади і почати керувати.
 
 


- Хто ж вас туди пустить?

- Я ж вам кажу: зайти треба шляхом конституційних зборів, за яке проголосують по всіх областях. В історії таке вже було.

«Аристократія смітника»


- Ви повертаєте нас за часів Скоропадського, Грушевського, УНР ...

- Певні тенденції проглядаються. В історії є закономірності, які потрібно зрозуміти. Протягом багатьох століть Україна не мала власної державної машини. Якось під час дискусії я провів таку аналогію: євреї йшли до своєї державності дві тисячі років. Вони виробили в собі такий генотип - підтримувати один одного в будь-якій ситуації. А ми, українці, вижили тільки тому, що були хорошими слугами. Ми легко підпорядковувалися і працювали на іншу країну. Цей неприємний факт треба усвідомити.

- Значить, ви згодні з прогнозом Збігнєва Бжезінського ого про те, що після виборів Україна ризикує розвалитися?

- Абсолютно згоден. Більш того, це вже моделюється і обговорюється у спецслужбах.

- У яких спецслужбах - українських, російських, західних?

- У спецслужбах світу.

- Невже ви справді вважаєте, що наступного року нас «розберуть на частини»?

- Я так скажу: святе місце порожнім не буває. Україну розберуть ... із задоволенням.

- Це відбудеться після другого туру виборів, коли почнеться хаос?

- Хаос розпочнеться ще до першого туру. Цей процес треба запобігти. Ми не підемо штурмом на захоплення будівель. Ми будемо формуватися як громадська організація і звернемося до народу, який в більшості своїй не вірить цим кандидатам. Ті, хто служить народу, повинні розуміти, хто їх призначає. Якщо тільки народ висловлює найменше «фе» чиновнику, той відразу ж зобов'язаний подавати у відставку. Тоді не буде того, що коїться зараз. Всі нинішні кандидати, нинішній склад Кабміну, як зграя ненажерливої сарани, знищують національне багатство. Народ грабують. Скажіть: куди поділися гроші, перераховані Міжнародним валютним фондом? Вони розчинилися. Хто дасть відповідь на питання: скільки коштів і куди викачали через банк «Надра»? Необхідно змінювати всю вертикаль влади, всіх чиновників, незалежно від рангів. Ми будемо це робити. Не тому, що нам так хочеться. Так вимагає саме життя.

- На словах усе начебто добре. А на ділі? Чи зможете ви по всій країні організувати висунення делегатів, щоб потім провести конституційні збори? З цим буде стільки проблем ...

- Проблеми, безумовно, будуть. Але формуванням нової влади займуться професіонали. Треба брати приклад з Росії, якій вдалося зупинити процеси руйнування своєї держави.

- Хіба фаворити президентських перегонів не розуміють цієї загрози? Чому ви вважаєте, що Янукович і Тимошенко не зможуть примиритися і разом попрацювати на країну?

- Безумовно, якісь тактичні компроміси будуть. Згадайте 2005 рік, коли Тимошенко теж була прем'єром, а Порошенка - секретарем Ради нацбезпеки. Тоді ці люди розривали бідну Україну в боротьбі за свої повноваження, а сьогодні вони - колеги. Раніше Порошенко робив з Тимошенко образ ворога, а зараз він працює в її уряді.

- Ось бачите: якщо треба, політики між собою домовляються ...

- Про що вони домовляться? Про те, що народом не буде сприйматися ...

- Що ви маєте на увазі?


- Зниження життєвого рівня, зростання цін, падіння обороноздатності країни ... Зверніть увагу на недавню заяву начальника генерального штабу: він кілька разів публічно заявляв, що збройні сили нічим годувати, що немає у них боєготовності і так далі. Хто-небудь цим занепокоївся? Замість того щоб зайнятися цією проблемою, Верховний головнокомандувач поїхав ... на «Сорочинський ярмарок». Уявляєте, що відбувається? Начальник генштабу говорить про загрози для армії, а його ніхто не чує. У нормальній країні в таких випадках буквально через дві години повинен зібратися Рада національної безпеки і оборони та виправити ситуацію. А у нас - по базарах роз'їжджають!

- Але це ж базар не простий, а Сорочинський ...


- Я теж люблю гумор. Але є серйозні речі. У тому-то й вся трагедія, що у можновладців відсутнє державне мислення. Немає в нас школи підготовки державних діячів. Все це віддано на відкуп капіталу. Час аристократії йде. А тут ...
- ... Аристократія смітника?
- Так ...

PS: Зважаючи на актуальність питання, також інформуємо читачів, що Міжнародна громадська організація «Фонд національної і міжнародної безпеки» (ФНіМБ) зареєстровано у Москві за адресою: Севастопольський проспект, 56 (будинок Інституту військових перекладачів МО РФ). Президент фонду - генерал-майор запасу ЗС РФ Шершнев Леонід Іванович, у минулому керівник підрозділу спеціальної пропаганди військового відділу ЦК КПРС, один з ідеологів створення Шанхайської організації співробітництва, експерт Держдуми і Ради Федерації РФ з безпеки, президент фонду «Русские». До наглядової ради ФНіМБ входять: генерал-лейтенант КДБ, колишній начальник ПГУ КДБ (розвідка) СРСР Л. Шебаршін і колишній голова уряду Е. Примаков, який до цього очолював СЗР РФ.
 
Бесідував Валентин Ковальський.

Категорія: Нац. безпека і оборона | Додав: Петро_ЛИСЕНКО (10.11.2009)
Переглядів: 973 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1 Офіцер  
0
Говорить товариш генерал, як і всі, правильно. А маємо...

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ

  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz