Офіційні сайти відомств
Статті

Головна » Статті » Аналітичні статті » Нац. безпека і оборона

Серед російського істеблішменту є дуже потужне антиукраїнське лобі
– Як відомо, ліквідація ФКНА УР збіглася в часі зі знаковою подією – Днем пам’яті жертв Голодомору в Україні в 1930-х роках. Чи варто проводити певні паралелі?
– Думаю, серед російського істеблішменту, адміністрації президента є дуже потужне антиукраїнське лобі, і ця акція-заборона зовсім невипадкова, з огляду на засідання українськоросійських комісій щодо співпраці в галузі економіки, культури та гуманітарній сфері.
Як відомо, "кримінальний злочин” скоїв співголова культурно-національної автономії Валерій Симененко, який свої політичні уподобання висловив у прямому ефірі радіо "Свобода”. Ба більше, В. Симоненко з групою товаришів мав нахабство організувати "світську тризну” в Москві на згадку про Голодомор в Україні. Однак найстрашніше для росіян – вони посміли провести в столиці конференцію під назвою: "Україністика в Росії: історія, стан, тенденції розвитку”.
– Пане Вікторе, які нині реалії функціонування українських організацій і діаспори в
РФ?
– Досі там існувало тільки дві юридично зафіксовані Мін’юстом українські організації, які намагалися і намагаються хоч щось робити для популяризації і просування "серед своїх” українських духовних і політичних цінностей.
Це "Об’єднання українців Росії” і "Федеральна культурно-національна автономія українців Росії”. Останню, як відомо, днями ліквідовано, проте і доля першої теж непроста. Ці організації завжди працювали паралельно, пліч-о-пліч, маючи лише різне керівництво, і я вам скажу, що на місцях вони були дуже дієвими. Щодо становища української діаспори в Москві, то федеральна влада абсолютно недоброзичливо ставиться до теми та проблем українців у Росії. У кожному разі, не знаю жодного російського видання, радіостанції чи телеканалу, які хоча б на території компактного проживання українців мовили українською.
Ба більше – таке абсолютно жорстке ставлення до українських організацій помітно вже давно.
– "Федеральна культурно-національна автономія українців Росії”, вочевидь, була скалкою в оці не тільки Верховному Суду РФ…
– Маєте рацію. Організація муляла око не тільки суддям Росії. До цього було рішення Тверського суду Москви, а відтак – Міністерства юстиції уряду РФ. Тобто і міністри, і чиновники, і судді одночасно заборонили діяльність ФКНА УР. Уся вертикаль російської влади на чолі з міністрами, суддями "припинила незаконну і дуже шкідливу” політичну діяльність наших земляків у Росії. Мовляв, за порушення "господарської діяльності”. Можу з відповідальністю заявити, що керівництво ФКНА УР не торгувало в Москві са-
лом.
– Отже, одним розчерком пера російська Феміда ліквідувала організацію лише через висловлювання одного її члена. Це виглядає щонайменше безглуздо в столітті демократії та свободи слова.
– Якщо співголова цієї організації В. Семененко наговорив чогось зайвого й недоречного, то покарайте його, усуньте з посади, вимагайте від керівництва організації, аби він, припустімо, не так відверто висловлював свої політичні погляди. Хоча в будь-якій цивілізованій країні це не є злочином. Аж ні – російський суд одразу закрив організацію. Суд переконаний, що діє юридично правильно і вмотивовано, попри величезну кількість підписів Російської Федерації на різнома нітних міжнародних документах, які дозволяють такі висловлювання. Виникає закономірне запитання: чому ж тоді російська Феміда не "прикрила” російські організації, представники яких нещодавно, 4 листопада, під час проведення в Москві "Російського маршу” кричали: "Смерть жидам!” і вітали москвичів нацистськими жестами? Водночас на території України діє чимало російських організацій – абсолютно агресивних, нахабних, які відкрито пропагують шовіністичні імперські настрої.
Хочу також наголосити, що Посольство Російської Федерації в Києві нахабно втручається в діяльність російських організацій на Сході України, які складаються з українських громадян, і вказує їм, кого обирати в керівництво цих організацій, а кого – ні. При цьому такі дії популяризують ЗМІ. Це безпрецедентне явище.
– Чому на такий ляпас російського суду мовчить українська сторона?
– Будь-яка держава має захищати свою діаспору, своїх співвітчизників. Це цілком нормальне явище, однак тільки не в нас. Уже минає тиждень після цього рішення суду, а з українського боку жодної реакції – ні від президента, ні від міністра закордонних справ, ані від українського посла в Росії, громадських організацій...
Свого часу наша держава належно не відреагувала, коли в Українському культурному центрі в Москві було здійснено терористичний акт – спрацював вибуховий пристрій у вестибулі. Не пригадую, щоб хтось з українських чиновників якось на це відреагував. Це було чотири-п’ять років тому.
Думаю, ось ця дружба з боку партії влади з так званими "друзями України”, які проводять підривну роботу на території України, нічим хорошим не завершиться. Наші інтернет-форуми окупували всілякі затуліни, маркови, яких запрошують на українські центральні телеканали, і вони там можуть пропагувати свої шовіністичні імперські погляди. Усе відбувається за старим принципом: "Як дозволяєш – так і ставляться”.

Віктор Тимошенко

Львівська газета (від 02.11.2010 №48)
Категорія: Нац. безпека і оборона | Додав: PORTAL_SOU (30.11.2010)
Переглядів: 1667 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ

  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2019

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz