Офіційні сайти відомств
Статті

Головна » Статті » Аналітичні статті » Нац. безпека і оборона

СБУ проти ФСБ: російські шпигуни на Одещині

Служба безпеки України повідомила, що їй вдалося покласти край розвідувальним діям ФСБ Росії на території України. За словами керівника СБУ Валентина Наливайченка, службовці СБУ затримали офіцера ФСБ у той час, як він отримував від громадянина України інформацію, що є державною таємницею у військовій сфері.

Загалом у цій акції були задіяні 5 російських громадян, які намагалися незаконно отримати секретні дані української сторони.

Декого здивувало, чому, власне, СБУ вирішило так детально і публічно розповідати про цю справу, що, буцімто, не традиційно для цієї організації.

Про це Бі-Бі-Сі розпитувала колишнього начальника військової розвідки СБУ України, генерала Олександра Скіпальського.

О. Скіпальський: Це сталося, оскільки питання вирішено публічно. Тобто, рішення було прийнято публічно. І хоча голова служби на прес-конференції озвучив першу, типову для взаємовідносин між спецслужбами домовленість - не афішувати, а розрядити ситуацію, вона не була сприйнята, і справа вийшла у офіційну стадію. Я думаю, скоріше за все тут наявна кримінальна відповідальність з боку представників ФСБ Росії. І до справи в Україні вже підключено судові інстанції, бо саме за рішенням суду по матеріалам, які я бачу (відкритим матеріалам), отримано санкції на утримування під вартою полковника ФСБ.

Бі-Бі-Сі: Ви самі багато часу працювали в СБУ. Чи траплялися подібні випадки раніше? Чи можна сказати, що те, що сталося на Одещині, є унікальним випадком?

О. Скіпальський: Це, напевно, випадок, який все ж таки виходить за межі того, що траплялося раніше.

Бі-Бі-Сі: В якому сенсі?

О. Скіпальський: З одного боку, це - цинічна поведінка офіцерів Федеральної служби (вона російською мовою звучить як «дерзкая» і це - правильно). Такі прояви були у стосунках Росії і Грузії, як ви пам'ятаєте, бо Росія до цього часу не дозволяла (вірніше не Росія, а російські спецслужби не дозволяли) такої масової спецоперації на території суверенної України.


Бі-Бі-Сі: Щодо масовості - там йдеться про 5 людей, наскільки я розумію?

О. Скіпальський: Так, це 5 людей, які перемістилися з анклаву Придністров'я, де скоріше за все, частина з них організовувала контррозвідувальне забезпечення. Потім, наскільки сьогодні вже ця інформація є, прибув до них представник центру… Я думаю, що це сподівання на те, що в ході нинішнього певного протистояння, безладдя, хаосу, в країні служба буде неспроможна присікти цю їхню діяльність. Але вперше у такому класичному варіанті українська контррозвідка, в тому числі й військова, спрацювала, і я дуже задоволений діяльністю моїх колег. Вони захищали національні інтереси, і вони в даному випадку поступили так, як потрібно поступати людям, що контролюють країну, на території якої проводяться ворожі для держави акції.

Бі-Бі-Сі: А що, до речі, вони насправді, хотіли? Чи відомо щось про це? Які, власне, були наміри, яка мета?

О. Скіпальський: Факти свідчать про те, що група російських офіцерів на території суверенної України проводила спеціальну операцію. Можна її назвати розвідувальною, можна - розвідувально-підривною, це вже скажуть слідчі, які розберуться в ході розслідування цієї кримінальної справи (а кримінальну справу вже заведено). По-перше, незаконне перебування офіцерів спецслужб на території іншої держави, по-друге, проведення спеціальної операції відносно громадянина України - цього замало?

Бі-Бі-Сі: Ви, до речі, згадали, що затримані СБУ російські офіцери в'їхали на територію України з Придністров'я. Чи вас дивує, що саме цей кордон вони перетнули?

О. Скіпальський: Мене не дивує. Я скоріше за все радію від того, що наша спецслужба спрацювала так, як потрібно. Я радію від того, що не дивлячись на всі ускладнення, в тому числі політичні, які сьогодні є між Україною та Росією, наша спецслужба захистила національні інтереси, і я хотів би, щоб вона робила все це так, незалежно від того, хто при владі, яка політична партія, бо спецслужба - це машина, яка захищає національну безпеку. І в даному випадку я радий за моїх колег - вони спрацювали так, як працюють у більшості всіх спецслужб світу.

BBC
Категорія: Нац. безпека і оборона | Додав: PORTAL_SOU (09.02.2010)
Переглядів: 678 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ

  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2023

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz