Офіційні сайти відомств
Статті

Головна » Статті » Аналітичні статті » Нац. безпека і оборона

Проблеми визнання національно-визвольної боротьби ОУН-УПА в сучасній Українській Державі (2004-2009 рр.)
Національно-визвольна боротьба УВО-ОУН-ОУН (р) та Української Повстанської Армії за державну замостійність України тривала 70 років (1921-1991 рр.), і тому не є правильним звужувати цю широку історичну тему тільки до періоду Другої Світової війни або післявоєнної довголітньої збройної боротьби підпілля ОУН (р) та УПА за Українську Самостійну Державу.

2004 р. у зв’язку із подіями Помаранчевої революції національна еліта України могла досягти великого успіху: самій прийти до влади і очистити державу від влади колишніх окупантів (партійно-радянської окупаційної номенклатури УРСР) та їх прибічників – колаборантів та компрадорів. Але, очевидно, у нації не вистачило на це рушійної енергії, вона не зуміла (чи не зрозуміла?) відновити в державі дійсно національну незалежність. Хвиля Помаранчевої революції не виросла в очищаюче національне цунамі, хвиля стихла і на Україну осіло те ж саме сміття – мертвотна спадщина радянської доби.

Правда, за період каденції першого помаранчевого уряду були певні підстави і сподівання на деякий позитив у вирішенні названої проблеми. Віце-прем’єр з питань гуманітарних питань В. Кириленко встиг перед самою відставкою провести засідання уряду, на якому було схвалено висновки робочої групи істориків при Урядовій комісії „Проблема ОУН-УПА”. Урядовим розпорядженням усім державним установам була дана вказівка забезпечити широке інформування громадськості щодо Фахового висновку робочої групи істориків, підготовленого робочою групою при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН-УПА. Це було останнє засідання цієї Урядової комісії.

2007 року Президент видає указ про присвоєння звання Героя України Головному Командиру УПА, Генерал-хорунжому Роману Шухевичу. Так, це було правильно, це вже можна назвати половиною кроку до державного визнання героїчної боротьби ОУН-УПА. І знову пауза... Якої ще кон’юнктури чекає Українська Держава для сприятливого і оптимістичного визнання борцями за волю України сотень тисяч своїх синів і дочок, які віддали свої життя за цю свободу? Десять, сто чи тисячу років потрібно чекати?

Мазепинці, петлюрівці і бандерівці залишаються для ворогів України – окупантів, колаборантів і компрадорів – ворогами назавжди. Цю парадигму логічно інтерпретувати тільки з української позиції: були, є і будуть вороги України як зовні, так і всередині держави. Їм наша держава ненависна, загрозлива і небезпечна. Вони ніколи не примиряться з нами. Ми, національно-визвольна еліта України, були і є воюючою стороною за свою свободу і не залежність і за Володимира Великого, і за Наливайка, і за Хмельницького, і за Мазепи, і за Калнишевського, і за Петлюри, і за Бандери... Наше гасло – одна, єдина, неподільна Українська Самостійна Соборна Держава! Щось інше – від лукавого.

У Верховній Раді України протягом 2004-2009 рр. зареєстровано для розгляду більше десятка законопроектів про державне визнання національно-визвольної боротьби ОУН-УПА. Авторами їх є, наприклад, такі політики, як А. Шкіль, Л. Лук’яненко, О. Івченко, В. Ющенко. Жоден з них не отримав потрібної кількості голосів, навіть для першого читання. Хоча, і блок НС-НУ, і БЮТ виразно декларували в своїх передвиборчих агітаціях (особливо на Західній Україні) тему державного визнання боротьби ОУН-УПА. Пауза затягується і загрожує перетворитися на довготривалу і безнадійну справу. Про це може свідчити і той факт, що відзначення сторіччя від дня народження Провідника ОУН (р), лідера національно-визвольної боротьби С. Бандери не відбулося на широкому загальнонаціональному рівні. Може, державні мужі чекають на ще одну дату? 15 жовтня ми вшановуватимемо п’ятдесяті роковини від дня загибелі Провідника ОУН (р). А, може, вони чекають на остаточне „вирішення проблеми” – коли в живих не залишиться жодного живого учасника збройної національно-визвольної боротьби „За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ”?

Хочемо розчарувати довготерпеливих і полохливих. Ми сповідуємо ідею Провідника Української національно-визвольної революції С. Бандери про те, що визвольна боротьба на Україні не скінчиться після формального відновлення незалежності Української Держави (див.: С. Бандера „Перспективи Української національної революції”).

Слава Україні!
Слава героям національно-визвольної боротьби!

В. Підіпригора, А. Григоренко
Науковий відділ Київського Крайового
Братства ОУН-УПА

УІС


Категорія: Нац. безпека і оборона | Додав: Петро_ЛИСЕНКО (12.10.2009)
Переглядів: 1085 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ

  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz