Офіційні сайти відомств
Статті

Головна » Статті » Аналітичні статті » Нац. безпека і оборона

Назад, в майбутнє?
До дня 65-річчя перемоги в т.ч. українського народу над одним з окупантів в Україні ініційовано та вже втілено чимало резонансних заходів.

Не дивлячись на стабільну нехіть окремої частки суспільства будь-що спільне мати з Росією, все ж намір втілення того, що український військовий чобіт у складі злагодженого бойового підрозділу топтатиме московську Красну площу слід вітати. Про подібне раніше мріяв у своїй альтернативній історії вже відійшовший у вічність Василь Кожелянко.

Відкриття пам’ятника катові Сталіну в Запоріжжі всупереч «зваженій» позиції Президента також є симптомом для нової влади: або її не слухають свої ж, або процесами в державі керують інші центри впливу, що вони і вирішили продемонструвати владі та суспільству, або ж сама влада не щира, а значить, за Сенекою, недовговічна.

Не минули забуті (?, приховані ?) рецидиви і Львів.

Мова, зрозуміло, не про впорядкування могил і відслуження панахид. Мова про культивування міфів і ведення інформаційних операцій у сприятливих для цього середовищах.

Ось як це робили у гордості всіх львів’ян – військовій Академії, на святкових заходах з нагоди 9 травня: «прогресивне людство святкуватиме…», «перемога світлого, доброго над темним, злим…», «фашизм підготувався до війни…», «17 днів і Польща впала…», «вважали, що Радянський Союз є колосом на глиняних ногах, який слід лише підштовхнути, щоб він завалився…», «за півроку пройшли майже всю європейську частину Радянського Союзу…», «чи була б Україна, якби фашизм переміг?», «була б васальна держава, в якій достатньо 4-х класів, рахувати до ста та вміти розписатися…», «хотіли цього ті слов’яни, що одягнули нацистський мундир, та які знищили євреїв у Львові, українську інтелігенцію, бо були і такі. Як і зараз є…», «війна в т.ч. українського народу як частини радянського народу…», «серед генералів збройних сил Радянського Союзу більше 30% вихідців з України…», «з політичних мотивів тоді треба було б, щоб прапор Перемоги встановили росіянин і грузин…», «нам, нащадкам великих солдат, сержантів…», «не можна плюндрувати історію, переписувати на догоду якимсь політичним силам…».

Подібні квінтесенції були подані на тлі чудового прикладу «місця українського народу як частини радянського народу…» тієї доби – повністю російськомовного пісенно-музичного доробку митців бувшого СРСР: від «смєла ми в бой пайдьом за власть савєтов» до «…одна на всєх, ми за ценой нє пастаим». «Ціна», як вдуматися, вимірювалася десятками мільйонів життів українців, чи не найбільше серед усіх учасників переможної війни.

Ось така «машина часу» днями гостювала у Львові.

Загалом у всіх сферах людської діяльності є любителі «ретро», які, інколи, намагаються нагадати про себе, показати значущість своїх поглядів і уподобань, але … їхній час пройшов. «Машина часу» завершить своє завантаження і поверне глядачів у дійсність, яка фактами, обґрунтуваннями розвіє ілюзію, надбану від міфотворців. Проте їхня діяльність, їхні покази мають сигналізувати сучасним «альтернативним історикам» про те, скільки є праці, і як треба її робити.

Що ж, почекаємо Дня незалежності.

Для порталу СОУ, Дмитро ГРУБИЙ.

Категорія: Нац. безпека і оборона | Додав: PORTAL_SOU (09.05.2010)
Переглядів: 546 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ

  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2020

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz