Офіційні сайти відомств
Статті

Головна » Статті » Аналітичні статті » Нац. безпека і оборона

Лист з нізвідки. Галантерейна вакханалія іміджмейкера в погонах...
Як відомо у Збройних Силах України тепер народ особливо не переймається наявністю грошей і нормальним забезпеченням. З великими труднощами військове відомство «знаходить» кошти на те, щоб прогодувати, взути й одягнути військових. Причому, що характерно, на урізаних «лімітів» сидять всі, хто носить погони в нашій Армії. Як то кажуть, «ВОНА зрівняла всіх» ... Однак, деякі діячі з Міністерства оборони України в плані казенних грошиків, все ж таки «рівніші» всіх інших. Що характерно, саме ті, хто «правильно розуміє політичний момент».

26 жовтня нинішнього року до тимчасово виконуючого обов'язки Міністра оборони України пана В.В. Іващенко звернулися з листом за № 235/3/1023 Начальник управління Прес-служби Міністерства оборони України пан І.В. Халявинський. У своєму нетлінному епістолярному творінні цього государя чоловік, втілений досить високою довірою з боку держави, запропонував керівнику оборонного відомства трохи не мало, а витратити досить значні державні кошти на виробництво якоїсь «сувенірної продукції». І хоча, листа НЕ аж ніяк не призначалася «для сторонніх очей», проте містило досить цікаві викладки й аргументи для широкої військової громадськості, в плані «цільового використання» мізерних коштів, якими на той момент мав у своєму розпорядженні оборонне відомство. Мова в листі йшла серед іншого про різного роду годинники, листівки, галантерею та іншу «презентаційну мішуру», яку, на думку пана Халявинского, необхідно негайно закупити МОУ, бо позитивний імідж МОУ та Збройних Сил України знаходиться просто в небезпеці. Той факт, що цей гарячковий бред, з явним «відкатним душком», який сьогодні є актуальним і потрібним для ЗСУ та Міністерству оборони так само, як голодуючим Судану японська ікебана, анітрохи не бентежив пана Халявинський.

Нагадаємо, в цей самий час Збройні Сили України опинилися в дуже цікавому становищі. За пару місяців до кінця року у них ... скінчилися гроші (справа до того дійшло, що не було за що помити солдатів), а ВОНА уперто відмовлялася фінансувати Армію, мотивуючи свої дії тотальною корупцією у військовому відомстві. Як виявляється, Юлія Володимирівна аж ніяк не «ліпила горбатого». Судячи з творінням пана Халявинского, відсоток пройдисвітів в нашому Пентагоні досить високий.

Для того, щоб перейнятися «стратегічними задумами» керівника Прес-служби МОУ та зрозуміти причини, через які цей пан вдарився до невластивої медійному працівникові сферу, досить осмислити суми, які пропонує витратити цей «діяч» на «вироблення корпоративного стилю» Міністерства оборони України посеред його тотального безгрошів'я. Так, наприклад, в додатках до листа мінімальна партія золотих наручних годинників на 5 штук пропонується оборонному відомству за 83000 гривень за одиницю товару, природно, що партія в 500 штук іде «зі знижкою» - «всього» по 66000 гривень за штуку. Взагалі у запропонованих паном Халявинским прайсах ціни на сувенірну продукцію можуть «дуже порадувати» звичайних військових. Пара золотих запонок йде по 18750 гривень, портфелі з символікою МОУ по 2350 гривень, планшети по 2600 гривень, щоденники по 235 гривень, дипломи за 297 гривень, візитниці ( «для своїх», як зазначено в додатку) по 400 гривень за штуку і багато інше, вельми «варте» і головне дуже потрібне для наших Збройних Сил в період боротьби за виживання. На думку цього, дуже просунутого «товариша», без золотих годинників, вартістю у більш ніж річну зарплату командира батальйону наша Армія ніяк не проживе. Йому навіть в голову не приходить, що такого роду пропозиції, м'яко кажучи, не зовсім доречні в той час, коли банально кажучи, в Армії Київ у вогні.

Пан Халявинський, беззаперечно - керівник стратегічного масштабу, місцями просто грандіозного. Особливо в області, яка дуже слабко стосується його прямих службових обов'язків. Але іноді б і йому не завадило подумати про наслідки своїх керівних рішень і «аргументованих» пропозицій старшим начальникам. Тим паче, що відверто комерційні вуха, загальною вартістю в 7-8 мільйонів гривень (цілком, до речі, достатніх для проведення повномасштабних батальйонних тактичних навчань з бойовою стрільбою) стирчать слабо прикритими і помітними з далека. Адже досить вникнути в цю «мотивовану нісенітницю» пана Халявінського, що б зрозуміти «звідки» вони ростуть.

Так, так. Якщо Ви подумали про те, що пан Халявинський з сердечної вирішив різко потурбуватися «корпоративним духом і стилем» Міністерства оборони та Збройних Сил то зробили це даремно. Ніяких переживань і «вболівань за справу». Все виключно на комерційно-відкатної основі. Бо у своєму листі, пан Халявинський на безальтернативній основі впихають Міністру оборони в якості виконавця своїх геніальних і «вельми актуальних» для оборонного відомства пропозицій одного зі своїх друзів. А саме такого собі пана Б.В. Бєлова, власника та Директора ТОВ «Борис і Компанія».

Ся комерційна організація позиціонує себе, як якесь «рекламне агентство повного циклу». Однак, Ігор Володимирович Халявинський не може не знати, що крім пана Бєлова, його однокашника по Академії управління при Президентові України, де має честь заочно гризти граніт науки він сам, у цієї «полноцікліческой» канторові насправді працює аж 4 людини. Тим не менше, пан Халявинський не моргнувши оком, тягне на підпис виконуючого обов'язки Міністра оборони бумаженцію, в якій розписує цю рекламну агенцію, як одного з лідерів українського рекламного ринку, яка з 2007 року (моменту своєї появи в стольному граді Києві) просто задавила всіх своїх конкурентів якістю своєї продукції.

Як би там не було, в самому Міністерстві оборони цей лист нікого не зацікавив на предмет більш уважного вивчення. І тому прямою дорогою потрапило на підпис пана Іващенка звичайним порядком. Так само, втім, як не звернули увагу на творчість Начальника управління Прес-служби МОУ та компетентні органи, покликані стежити за тим, щоб посадові особи, що займають високі крісла, не скочувалися у своїй діяльності до відвертої корисливості і дерибану бюджетних коштів. Ну або, принаймні, більш вдало вибирали б для цих цілей час і місце ...

У всій цій історії крім усього іншого вражає розумово-інтелектуальний рівень одного з ключових чиновників МОУ, який не вважає за потрібне навіть «маскувати» свої відверто комерційні устремління, які має намір здійснювати за рахунок казенних грошей.

Природно, підбір і розстановка кадрів, особливо на керівних посадах в самому МОУ справа складна і досить клопітка. Але у випадку з паном Халявинским нічого іншого від цього інтелектуала і бійця інформаційного поля очікувати навряд чи
було варто . Призначений на свою посаду всупереч кваліфікаційно-професійним вимогам (у нього просто відсутній необхідний для такої посади освітній рівень, який обмежений тримісячними курсами «підвищення кваліфікації» при Національній Академії Оборони України, такий собі аналог «тримісячного стратега» Анатолій Гриценко) навряд чи зміг би об'єктивно оцінити наслідки своїх «геніальних пропозицій». Інакше йому вистачило б міркування співвіднести «своєчасність» і «актуальність» своїх відверто шкурних пропозицій і реального стану фінансування вітчизняної армії.

bezopasnost.org
Категорія: Нац. безпека і оборона | Додав: Петро_ЛИСЕНКО (04.02.2010)
Переглядів: 1239 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Петро_ЛИСЕНКО  
0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ

  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz