Офіційні сайти відомств
Статті

Головна » Статті » Аналітичні статті » Держава і громадянське суспільство

13 жовтня 2006 Останньому головнокомандуючому УПА СОУ вручала орден "Хрест за заслуги"

13 жовтня 2006 року відбулася подія, що, на жаль, лишилась майже непоміченою вітчизняними ЗМІ: останньому головнокомандуючому УПА Василю Куку була вручена нагорода "Хрест за заслуги". Ініціатором та виконавцем виступила "Спілки офіцерів України", вручав почесну відзнаку її голова В’ячеслав Білоус. "Хрест за заслуги" -- це є найвища нагорода воїнам УПА.Нагородження відбувалося, зважаючи на вельми поважний вік головнокомандуючого (92 роки), в його оселі. Вражала бібліотека добродія Василя, що могла налічувати більш як півтисячі книг. Незважаючи на свій сивий вік, Василь Кук досі має ясний та молодий розум, що неодноразово виявлялося у його поводженні, манері розмовляти, і у відповідях на поставлені запитання:

Кор> Що надихало вас у боротьбі з окупантами, адже ви розуміли, що поставленої мети буде досягти практично неможливо.
Кук>
Я народився іще за Австрії. То був час, коли українців (русинів), порівняно з поляками, всіляко принижували. Коли я, і інші, такі як я, почали вивчати історію, то зрозуміли, що ми ж нічим не гірші за поляків, себто маємо право і на власну державу, і на свою культуру. Ми створили ОУН. І відтоді ми були свідомі того, що за Україну треба боротися і, якщо треба, загинути. Та боротьба -- вона була нормальна. Для нас бути в підпіллі і загинути -- то було краще, як попасти до тюрми і там згнити. І оця радість боротьби, що ми можем боротися, рухала нами. За що боролися? Боролися за побудову своєї власної української держави, на відміну від ветеранів Радянського Союзу. Відтак, нас не можна об’єднувати з ними.

Кор> Зараз, стосовно визнання чи невизнання вояків УПА, думки кардинально розрізняються. Як ви до цього ставитесь?

Кук> Це нормальне явище. Тут, на нашій землі, ще багато іноземців. Як би ви хотіли, щоб вони ставились?

Кор>
Як ви оцінюєте підтримку Президентом України УПА, виражену в виданні сьогоднішнього указу про офіційне визнання ветеранів УПА?

Кук> Це вже давно мало бути. Цим він підняв і свій авторитет, і авторитет держави. Це буде мати колосальний вплив на решту. Коли на верхах буде визнання, то і в низах воно теж з’явиться.

Змість епілогу:
Можна привести думку, яка пролунала на круглому столі, присвяченому визнанням УПА, в цей же день, 13 жовтня: "Визнання УПА -- це тест владі на її українськість". Схоже, Президент врешті починає осмислювати, до якої нації він належить. Але не забуваймо, що це тільки указ, який має пройти ще одне горнило -- Верховну Раду. Не будемо прогнозувати, як закінчиться ухвала цього закону. Може, одного ранку хоча б 226 нардепів, прокинувшись, усвідомлять свою українськість?


ФоторепортажДжерело: http://www.vox.com.ua/
Категорія: Держава і громадянське суспільство | Додав: Петро_ЛИСЕНКО (24.02.2009)
Переглядів: 1272 | Теги: хрест СОУ За заслуги, Василь Кук, останній командувач УПА | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ

  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz