3.1 Членство в Спілці є індивідуальним і колективним.
3.2 Індивідуальними членами Спілки можуть бути особи, які визнають Кодекс честі члена Спілки офіцерів України, Статут та Програму Спілки, сплачують членські внески й беруть участь у роботі однієї з організацій Спілки, а саме:
3.2.1 - військовослужбовці - офіцери, прапорщики і мічмани кадру, зараховані до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, курсанти (слухачі) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових (силових) формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до Законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців, які проходять службу у резерві;
3.2.2 - громадяни офіцери (старшини) - ветерани військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України.
3.3 Прихильниками СОУ можуть бути громадяни України, які не проходили військової служби, визнають Статут СОУ і програму СОУ та сприяють діяльності Спілки. Положення про порядок прийому прихильників затверджується Проводом Спілки офіцерів України;
3.4 Прийом у члени Спілки проводиться на підставі письмової заяви на зборах первинної організації Спілки, за рекомендацією не менше двох членів Спілки, які мають не менше ніж дворічний стаж перебування у лавах Спілки. Вступаючий до Спілки приймає Кодекс честі члена Спілки офіцерів України. Кодекс честі затверджується проводом Спілки.
3.5 Кожний член Спілки має право вільного виходу з її складу па підставі власної усної та/або письмової заяви або письмової заяви керівника колективного члена Спілки без пояснень мотивів виходу.
3.6 У разі зміни місця проживання або служби члена Спілки голові первинної організації, де зареєстрований цей член Спілки, подається особиста заява члена Спілки з проханням про зняття його з обліку у зв'язку з переїздом, або зміною місця проходження служби. Реєстрація члена Спілки у новій первинній організації Спілки відбувається на підставі його особистої заяви та відомостей про зняття з реєстрації у попередній первинній організації Спілки, підписаних головою первинної організації Спілки, або іншого керівного органу Спілки з яких даний член Спілки вибув.
3.7 За порушення членами Спілки цього Статуту, керівними органами відповідних територіальних організацій Спілки до таких членів Спілки можуть бути застосовані стягнення:
3.7.1 - попередження;
3.7.2 - призупинення повноважень або усунення від участі у складі керівних структур Спілки та її територіальних або первинних організацій;
3.7.3 - виключення з членів Спілки зі зняттям зобов'язання Кодексу честі члена Спілки офіцерів України.
3.8 Порушення вимог Статуту, Кодексу честі члена Спілки офіцерів України, розглядаються Судом честі організації Спілки відповідного рівня (обласним або Центральним).
Положення про Суд честі затверджуються Виконавчим комітетом Спілки .
3.9 Індивідуальний член Спілки може бути виключений з її складу за рішенням керівного органу первинної або вищого рівня організації Спілки за:
3.9.1 - власним бажанням, згідно письмово поданої ним заяви або усною заявою про своє припинення членства в Спілці;
3.9.2 - поданням Суду честі Спілки;
3.9.3 - втрату зв'язків зі Спілкою:
- несплату членських внесків і самоусунення від діяльності Спілки без поважних причин більше трьох місяців підряд;
- порушення вимог Статуту та Програми і Кодексу честі члена Спілки офіцерів України;
- невиконання рішень керівних органів Спілки.
3.9.4 - Рішення про виключення з членів Спілки приймається простою більшістю голосів членів первинної організації, вищим керівним органом Спілки, в його присутності або відсутності. Про місце та час розгляду питання про виключення члена Спілки повідомляється не пізніше, як у 10-и денний термін. Члени Спілки , які перебувають в керівних органах Спілки можуть бути виключені з членів Спілки керівним органом Спілки вищого рівня зі звільненням з керівної посади. Виключений з лав Спілки повідомляється письмово в термін не пізніше 10 днів з часу прийняття рішення.
3.9.5 Не пізніше одного місяця з дня виключення, член Спілки має право подати апеляцію до вищого керівного органу Спілки обласного та республіканського рівнів, до Виконавчого комітету Спілки включно. Його рішення є остаточним.
Виключення з лав Спілки члена Виконавчого комітету здійснюється відповідним Виконавчим комітетом і затверджується конференцією цієї ж організації, а члена Виконкому Спілки - з'їздом.
3.9.6 Виключений із членів Спілки може бути поновлений в Спілці не раніше, ніж через рік з дати його виключення або в інший термін, визначений органом Спілки, який прийняв рішення про його виключення.