6.1 Спілка будує свою діяльність за територіальним принципом: місцем проживання, місцем проходження служби (військові частини, кораблі, інші установи). Початковим структурним підрозділом Спілки є первинна організація (осередок), яка може створюватися у військових підрозділах, частинах, кораблях та за місцем проживання.
6.2 Первинні організації Спілки створюються при наявності не менше трьох членів СОУ. Вони об'єднуються в районні, міські, обласні організації. Можуть створюватися гарнізонні організації.
6.3 Рішення про необхідність створення або розпуску (реорганізації) організацій Спілки приймає Виконком організації вищого рівня або з'їзд Спілки.
6.4 Керівним органом первинної організації Спілки є загальні збори. Загальні збори обирають голову організації, заступника, скарбника. Збори первинної організації проводяться не менше, ніж один раз на місяць.
6.5 Керівним органом обласної, міської, районної організації є конференція, яка скликається не рідше ніж раз на два роки. На вимогу третини організацій нижчого рівня може бути скликана позачергова конференція. Конференція вважається правоспроможною , якщо в її роботі бере участь не менше половини організацій (її членів). У разі неможливості скликати конференцію, проводять загальні збори, рішення яких затверджує Виконавчий комітет організації вищого рівня.
6.6 Конференція заслуховує та затверджує звіти Виконкому, Контрольно-ревізійної комісії, Суду честі та обирає голову організації, його заступників, скарбника, контрольно-ревізійну комісію. Суд честі, делегатів на конференцію організації Спілки вищого рівня (з'їзд Спілки), членів Виконавчого комітету. Конференція приймає рішення простою більшістю голосів.
6.7 В період між конференціями керівництво організацією здійснює Виконавчий комітет. Рішенням конференції в обласній організації може бути створений Провід та Секретаріат. Кількісний склад, обов'язки членів Проводу та Секретаріату визначаються Положенням, яке затверджується Виконавчим комітетом обласної організації.
6.8 Обласні організації Спілки, а при необхідності і міські та районні організації, реєструються відповідними структурами державної влади у встановленому чинним законодавством порядку. При цьому вони набувають статусу юридичної особи й у своїй діяльності керуються цим Статутом Спілки, виконують завдання у співпраці з організаціями Спілки вищого рівня. Всі легітимно існуючі організації Спілки та їх члени обліковуються у Секретаріаті Спілки згідно затвердженого Виконкомом Спілки порядку.
6.9 Обласні, районні, міські та первинні організації Спілки організовують діяльність вищезазначених структур у відповідності до вимог чинного законодавства України та цього Статуту.
6.10 Обласні організації СОУ та їх Виконавчі комітети відповідальні, підконтрольні та підзвітні Виконавчому комітету та Проводу СОУ у відповідності до Статуту СОУ. рішень з'їзду Спілки.