Офіційні сайти відомств
» 2011 » Березень » 13 » Вклонитися у ці дні пам’яті тих, хто вніс і свій внесок у перемогу над фашизмом
18:12
Вклонитися у ці дні пам’яті тих, хто вніс і свій внесок у перемогу над фашизмом
14 березня 1939 року союзники держав Осі з мовчазної згоди СРСР, США, Великої Британії, Франції розпочали розчленування Чехо-Словаччини та усунення з політичної карти Європи. Військові формування Великомадярщини перейшли кордон в тому числі вже автономної Підкарпатської Русі з одночасною активізацією на її території терористично-диверсійних груп. Та сталося непередбачуване для Горті, Гітлера, Сталіна – в той час як чеські збройні сили без жодного пострілу уступали територію та владу, в Європі заанонсував свою появу новий політичний гравець – український народ. І хоча сили були нерівними, традиційно вже бракувало зброї та набоїв, але союзники Гітлера – війська Великомадярщини зустріли відважний опір членів Організації народної оборони «Карпатська Січ», що уможливило проголошення наступного дня соймом в Хусті у відповідності до міжнародного права нової держави – Карпатської України. Бої з окупантами тривали до 18-19 березня 1939 р., коли мадяри вийшли до кордону з Польщею. Чомусь звичним на кордоні стало братання – на цей раз угорців з поляками, які виловлювали групи вояків «Карпатської Січі», що відходили в Галичину та, піддавши їх тортурам, позбавляли життя. Так, М. Колодзінський загинув під Тяевим, О. Ольжич, представник ПУН в Хусті, пізніше в концтаборі Заксенгаузена, Р. Шухевич — у 1950-му під Льовом. Обраний Президентом Карпатської України о. Августин Волошин, як відомо, закінчив своє життя також пізніше – у 1946 р. в Лефортівській в’язниці в Москві.
Таким чином, українці засвідчили свою готовність виборювати незалежність у Другій світовій війні і стали чи не першими в Європі, хто, не опустивши руки перед потугою Німецького Райху та його союзників, взяли в ці руки зброю, аби зупинити творців «нового порядку»: «Ще все гучать гармати на горі, // ще все стрекочуть наші кулемети» (В. Ґренджа-Донський).
Закликаємо всіх українців, які не забувають ціну вибореної незалежності, вклонитися у ці дні пам’яті тих, хто вніс і свій внесок у перемогу над фашизмом.

Володимир Тимчук, голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України


: 608 | : PORTAL_SOU | : 5.0/2
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz