Офіційні сайти відомств
» 2009 » Грудень » 17 » Річниці боїв УПА можуть стати державними святами
10:19
Річниці боїв УПА можуть стати державними святами
Український інститут національної пам'яті скерував у Секретаріат Президента список військових пам'ятних дат, складений "з метою увічнення перемог української зброї в історичній пам'яті народу, відродження і розвитку національних військових традицій". У списку, зокрема, є такі події: похід князя Аскольда на Константинополь 860 року; оборона Севастополя під час Кримської війни; бій під Крутами 1918 році і битви Української повстанської армії (УПА).

Перелік військових пам'ятних дат був складений Інститутом національної пам'яті на виконання указу президента Віктора Ющенка від 13 листопада "Про деякі заходи щодо святкування видатних подій національної військової історії", - повідомляє КоммерсантЪ-Украина.

Як пояснив заступник голови Інституту національної пам'яті Владислав Верстюк, список, скерований у Секретаріат президента (СП), включає близько 30 пам'ятних дат. Ці події пропонують святкувати на державному рівні і популяризувати з метою військово-патріотичного виховання – в першу чергу в армії і військових навчальних закладах. "Ці дати демонструють глибину української військової історії: від походу князя Аскольда на Константинополь у 860 році до низки оборонних і наступальних операцій Червоної армії у Другій світовій війні", - заявив Верстюк.

У переліку вказані битви литовського і козацького періодів історії України, початок оборони Севастополя 1854 року, перше в історії підняття національного прапора на кораблях Чорноморського флоту 1918 року, бій під Крутами 1918 року, битви УПА і навіть оборона Відня від військ Османської імперії 1683 року, в якій брали участь українські козаки. "До списку увійшли не тільки перемоги, але й поразки. Нашою метою було не зачепити самолюбність переможених, а відзначити мужність українських вояків, яка нерідко виявляється і в програних битвах", - уточнив Владислав Верстюк.

У Міністерстві оборони з натхненням сприйняли появу переліку військових пам'ятних дат. "Ми проводитимемо лекції, показуватимемо фільми, святкуватимемо пам'ятні дати на місцях бойової слави української армії, а також будемо перейменовувати військові частини. У нас до цих пір є частини імені ордена Леніна або героїв Жовтневої революції. Це треба виправляти і називати частини іменами українських героїв", – заявив начальник відділу військово-патріотичного виховання і традицій Міноборони Вячеслав Бугіль.

"Чому б нам не святкувати оборону Севастополя, якщо це українське місто? Всі ці дати обов'язково потрібні для підняття патріотичного духу українців", - упевнений народний депутат Андрій Парубій ("Наша Україна – Народна самооборона"). З ним категорично не згоден народний депутат Леонід Грач (Компартія). "Те, що робить Юхновський (директор Інституту національної пам'яті Ігор Юхновський – ред.) зі своєю компанією, - це жахливо. Вони все валять докупи – і так званих героїв Крут, і оборону Севастополя – для того, щоб остаточно спотворити нашу історію і задурманити голови громадянам, – упевнений він. - Організація, яка розробила цей список, - не Інститут пам'яті, а похоронне бюро історії України".

Український погляд: 1213 | : Петро_ЛИСЕНКО | : 0.0/0
: 0

[ | ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."

ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:НОВИНИ  © ВГО СОУ


Пошук

Календар

«  Грудень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ
Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ


  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2022

E-mail редакції: rigsou@ukr.net
Використовуються технології uCoz