Офіційні сайти відомств




Статті

Головна » Статті » Аналітичні статті » Держава і громадянське суспільство

Як громадянин України та член Cпілки офіцерів України з 1991 року, висловлюю свій погляд на негативні явища в розвитку нашої державності.
Звернення до побратимів!
Як громадянин України та член Cпілки офіцерів України з 1991 року, висловлюю свій погляд на негативні явища в розвитку нашої державності.
Колишня владна антинародна номенклатура, яка вела нас манівцями до «світлого майбутнього», обманула народ та відкинула облудні комуністичні ідеали, коли відчула власну наживу при переході до капіталістичної економіки. Фактично нашу державу до цього часу не наповнено українським (руським) духом, ідеологією, традиціями, що панували впродовж багатьох тисячоліть на нашій землі.
В Україні не було проведено люстрацію, не відсторонено від влади, не осуджено колишню прогнилу керівну комуністичну номенклатуру, людей в черговий раз ошукано, більшу частину державного майна розграбовано. На черзі, якщо народ не отямиться, буде несправедливо приватизовано решту державного майна та забрано безцінне багатство це наші родючі чорноземи.
Чужоземні та українські більшовицькі брехуни, пройдисвіти та грабіжники з 1917 року здійснювали злочини і наругу над нашим народом, а їхні нащадки залишившись у владі і досі творять несправедливість і обманюють народ, не сприймаючи ідей громадянського суспільства та патріотичних цілей Cпілки офіцерів України. Це є однією із основних причин того, що ми українці-русичі до цього часу не створили нормальних умов для життя простої людини у власному домі і багато наших співвітчизників вимушені виїжджати в пошуках кращого життя в держави з розвинутим громадянським суспільством.
Вважаю, що Cпілка офіцерів України, як одна із давно відомих державницьких, патріотичних організацій зобов’язана та має моральне право закликати громадян України до згуртування навколо себе, до активних, організованих і відповідальних дій, направлених на досягнення суспільної гармонії, відновлення справедливості і наведення порядку в державі та утвердження громадянського суспільства.
Головна реформа, яка зможе врятувати нас від майбутніх суспільних катаклізмів, - це максимальна передача влади місцевому самоврядуванню (сіл, селищ, міст з відповідною децентралізацією бюджетних, майнових та земельних питань) з одночасною пропагандою та вихованням у наших громадян відповідальності за власне майбутнє, навчанням належної організації місцевого самоврядування та розвитком кооперативного руху ( інтернет надає унікальні можливості). Тобто всі щоденні питання життєдіяльності громадян повинні вирішуватись якомога простіше та ближче до їх місця проживання. Для цього потрібно інтенсивніше запроваджувати в систему влади будинкові та вуличні ради та розвивати громадянську активність.
Разом із передачею влади місцевому самоврядуванню доцільно провести вибори народних депутатів за новою системою, яка полягає у тому, щоб виборці на першому етапі вибирали собі місцевих депутатів (виборщиків), яким в подальшому надати право вибирати районних, обласних та депутатів Верховної Ради.
При виборі собі депутатів та керівників перевагу потрібно надавати тим кандидатам, які дотримуються правил особистої та суспільної скромності, ощадливості та дисципліни. Це має надзвичайно велике значення в час буяння корупції, марнотратства та безвідповідальності серед владної верхівки та соціальної незахищеності в середовищі простих людей.
Крім того, потрібно суворо дотримуватися та пропагувати давню народну традицію, яка полягає у пошані, повазі та врахуванні думки старшого покоління (старійшин). Тобто, формування норм суспільної моралі повинно відбуватися під впливом прадавніх народних традицій, звичаїв та організаційних канонів побудови суспільства, головним чинником якого було те, що керівництво суспільством здійснювалося старійшинами (старшими за віком та відповідно з досвідом членами громади, які народились, жили та пов’язували подальше проживання серед свого роду, племені, любили і бережливо ставилися до навколишньої природи та землі - матінки).
Для забезпечення справедливого порядку та гармонії в нашому суспільстві, необхідно з врахуванням сучасних реалій відновити інститут старійшин. Зазначений інститут старійшин доцільно впровадити в систему Верховної ради та місцевих рад народних депутатів у формі двопалатних рад ( щось на зразок англійської Палати лордів, що посилить систему стримувань і противаг). Інститути старійшин (самі чи у варіанті двопалатних рад) повинні формуватися згідно з адміністративно-територіальним принципом та нижчі обирати і надавати повноваження вищим.
Бути обраними в інститути старійшин мають право громадяни України пенсійного віку за умови, якщо вони або їх батьки народилися на території України, якщо кандидат в старійшини його батьки та діти є громадянами України та проживали більшу частину життя на території України та якщо протягом останніх п’яти років кандидати не перебували на державних керівних посадах.
Радами старійшин необхідно сформувати незалежні громадські комітети суспільної моралі, які б здійснювали власний контроль, аналіз, давали свою оцінку діяльності органів влади, формували ідеологію та справедливі правила життєдіяльності суспільства, вказували на шляхи його розвитку.
Насамкінець потрібно зазначити, що у всіх наших негараздах ми винні самі, оскільки в більшості займали вичікувальну або байдужу позицію при формуванні інститутів влади, погано їх контролювали. Ми протягом тривалого часу бездумно приймали чужі цінності, без належного організованого спротиву, дозволяли чужинцям поширювати свій вплив на нас, зневажили та посунули на задній план рідні традиції та звичаї. Як наслідок, посіяно розбрат, втрачено бойовий дух, губиться справжня мета життя, народ збився з правильного шляху, нарікає на свою нещасливу долю та зловживає спиртним і наркотиками!
Ми українці-русичі, повинні вірити у власні сили, відчувати відповідальність за нашу рідну землю і власну долю, займати активну життєву позицію! Для захисту своїх інтересів потрібно об’єднуватись у громадські організації та неформальні групи, координувати свої дії та спільно із Cпілкою офіцерів України приступати до щоденної праці для побудови суспільного добробуту, наведення ладу та відновлення справедливості!
Шануймо здоров’я духовне та фізичне, своє та ближнього! Ставаймо розумно багатими! Допомагаймо правильно ближньому і тоді будьмо по справжньому заслужено щасливі!
Для виконання вищезазначеного, для формування розвинутого громадянського суспільства, необхідно організовувати просвітницькі групи за місцем проживання в які запрошувати активних громадян до співпраці. Діяльність, зазначених груп доцільно проводити спільно з патріотичними громадськими та релігійними організаціями та одночасно пропонувати і спонукати відповідних державних чиновників належним чином виконувати свої службові та громадянські обов’язки. Організувавши активних, наполегливих та патріотичних громадян, необхідно поступово переходити до проведення заходів із максимальної передачі влади місцевому самоврядуванню та наведення ладу в державі.
На початок, пропоную організовуватись у просвітницькі групи з самоорганізації громадян за місцем проживання та започатковувати періодичне (щомісячне, або щоквартальне) проведення звітно-виборчих зборів громадян за місцем проживання у будинку, або вулиці та створення відповідних будинкових та вуличних рад (комітетів). В подальшому пропоную головам відповідних будинкових та вуличних рад (комітетів) координувати свої дії на місцевому та державному рівні.
З вірою у встановлення гармонії та наведення справедливого ладу в нашому суспільстві!

22 травня 2012 року

Остап Осінчук - член Центрального проводу Спілки офіцерів України, полковник 

Номера телефонів: 0963603004, 0503862850, 0443613789.

E-mail: o.osinchuk@meta.ua

Категорія: Держава і громадянське суспільство | Додав: PORTAL_SOU (24.05.2012)
Переглядів: 1113 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."





ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:



НОВИНИ  © ВГО СОУ






Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ




Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ

  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2024

E-mail редакції: rigsou@ukr.net




Використовуються технології uCoz