Офіційні сайти відомств




Статті

Головна » Статті » Аналітичні статті » Нац. безпека і оборона

ПРО СТАН ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ТА ІНШИМИ ГАРАНТІЯМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
"БІЛОУС В.О., голова Спілки офіцерів України, голова Васильківської районної державної адміністрації Київської області. Шановний головуючий! Шановні учасники парламентських слухань! Спілка офіцерів України, що діє з 1991 року, брала участь у розробленні законопроектів щодо правового та соціального захисту військовослужбовців, і це законодавство достатньою мірою забезпечує права військовослужбовців, хоча і потребує певних змін.

Як відомо, Законом України про соціальний і правовий захист військовослужбовців визначено порядок забезпечення житлом військовослужбовців. Вони мають право на отримання кредитів на строк до 20 років після 20 років служби. Порядок надання кредитів визначається урядом. З незрозумілих причин до сьогодні порядок не визначений.

У матеріалах наших парламентських слухань є ряд законопроектів, наприклад, про надання житлових позик військовослужбовцям. На нашу думку, замість прийняття нового закону слід виконувати чинний. Слід замінити термін “кредит” на “житлова позика”, і тоді не потрібно створювати службу житлових позик, структуру, що дублюватиме управління Міністерства оборони.

Спілка офіцерів України пропонує таке.

Перше. Кабінету Міністрів України до 1 березня розробити порядок надання позик для військовослужбовців, які прослужили понад 20 років, з урахуванням досвіду фонду молодіжного будівництва, а також передбачити відкриття депозитного рахунку кожному військовослужбовцю, на якому з року в рік накопичуватиметься по три квадратних метри житла. Офіцер надає інформацію, де після звільнення він бажає проживати. Міністерство оборони зобов’язане придбати житло для сім’ї офіцера, тобто гроші мають іти для конкретної людини, як того вимагає Президент України.

Друге. Створити штатну кількість службового житла без права зміни його статусу і припинити переведення житла у службове, позаяк воно не потрапляє до розподілу згідно з чергою. 

Третє. Скасувати наказ міністра оборони України №20 як такий, що не відповідає чинному законодавству.

Четверте. Практикувати надання житла для військовослужбовців на умовах фінансування 50 на 50. 

П’яте. Відновити функції замовника з боку державних органів для концентрації коштів бюджетів усіх рівнів, різних замовників для створення фонду соціального житла як для військових, так і для інших категорій громадян. 

З огляду на тему сьогоднішніх слухань варто звернути увагу на інші питання захисту військових. Так, серед найгостріших в Україні є проблема страхових сум за фактами смертності та травматизму військових, отриманих у результаті проходження служби. Відповідно до статті 16 названого закону ця сума відповідає стократному мінімальному прожитковому рівню. 

Спілка офіцерів України протягом дев’яти років ставить питання про внесення змін до статті 16 закону, а саме замінити слово “рівень” на “мінімум”, тому що парламент щороку затверджує прожитковий мінімум. Нині страхова сума становить лише 8500 гривень. Для порівняння: така сума для загиблого працівника органів внутрішніх справ чи СБУ в кілька разів більша. Тому Спілка офіцерів наполягає на справедливому відшкодуванні втрат життя та здоров'я у Збройних Силах України.

Щодо пенсійного забезпечення, то позиція Спілки однозначна: припинити порушення прав військових пенсіонерів, які звільнилися в різні роки.

Іншим важливим аспектом проблеми є медичне забезпечення. Статтею 70 Закону України про Основи законодавства України про охорону здоров’я Кабінету Міністрів було доручено визначити порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи. Але замість урядової постанови вийшов наказ міністра оборони №2 про медичний огляд військовослужбовців. Виникає запитання: на підставі чого він був зареєстрований у Мін’юсті, адже медичний огляд проходять і призовники, і військовослужбовці інших військових формувань, які не підпоряд­ковані Міноборони? 

Спілка офіцерів також заперечує щодо непрозорого і невмотивованого процесу ліквідації військових медичних закладів. 

Шановні учасники слухань! Звертаю вашу увагу на те, що закон, на підставі якого проходять службу громадяни, має назву “Про загальний військовий обов'язок і військову службу”, але в Україні призивається лише 5% громадян призовного віку. А решта? 

Потрібно змінити назву цього закону, а також запровадити військовий податок, щоб кошти, які йдуть на відкуплення від служби, надходили до оборонного бюджету. З метою підвищення престижу військової служби на посади державних службовців 
І–ІІІ категорій слід призначати виключно осіб, які проходили військову службу. 

Як відомо, відповідно до вимог статті 11 Закону про демократичний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави від 2003 року призначається представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для захисту прав військовослужбовців. Але до сьогодні цей представник відсутній, що не дає змоги ефективно захищати права військових. 

Насамкінець, Спілка офіцерів України повідомляє, що створення у грудні минулого року громадської ради при міністрі оборони є недемократичним, у зв’язку з чим ми не маємо підстав брати участь у цій роботі. Наголошую, що звернення до міністра оборони розглядається протягом 6 місяців і то лише після звернення до Генерального прокурора.

Спілка офіцерів завжди обстоювала і буде обстоювати права ветеранів, військовослужбовців та членів їхніх сімей. 

Слава Україні! "

ПАРЛАМЕНТСЬКІ СЛУХАННЯ "ПРО СТАН ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ТА ІНШИМИ ГАРАНТІЯМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ..." 8 лютого 2006 року,


Категорія: Нац. безпека і оборона | Додав: Петро_ЛИСЕНКО (24.02.2009)
Переглядів: 2889 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

"Спілка офіцерів України (СОУ) є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією військово-патріотичного спрямування, яка об'єднує на добровільних засадах громадян України: військовослужбовців-офіцерів, прапорщиків і мічманів кадру, зарахованих до Збройних Сил України до запровадження військової служби за контрактом, ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, курсантів (слухачів) випускних курсів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, що здійснюють підготовку спеціалістів для військових формувань України, військової служби за контрактом, за призовом, запасу і у відставці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, Міністерства з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців які проходять службу у резерві (надалі - Збройних Сил України), а також громадян офіцерів (старшин) - ветеранів військових формувань, які брали участь у визвольних змаганнях за незалежність України..."





ОФІС ВГО СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ

переглянути збільшену мапу
Логін:
Пароль:



НОВИНИ  © ВГО СОУ






Пошук

Календар


Наші друзі та партнери

Пам’ятай про Крути [Vox.com.ua] Портал українця
Пиши українськоюЕвропейський конгрес українців
Українці УгорщиниСпілка українців у Португалії інтернетвидання -Українці у Португалії-
Український радіопортал - Украинский радиопортал
 ПРОСВІТА - КРИВИЙ РІГ
Воєнна історіяЧасопис Промінь Просвіти
zampolit
Українське життя в Севастополі
Український козацький портал

Сайти осередків СОУ

Кнопка ВОО СОУ




Кнопка КРоСОУ

Тернопільська СОУ

  • При використанні інформації посилання на  www.portsou.at.ua  бов’язкове.
  • Зміст матеріалів на сторінках сайту не завжди відображає офіційну позицію Всеукраїнської громадської організації СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ і адміністрації сайту.
  • Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних банерів, які надає сервіс "Ucoz".
  • Відповідальність за точність наведених фактів, цифр, та імен несуть автори матеріалів.
                                                         
Locations of visitors to this page

© Портал українських офіцерів
(Спілки офіцерів України)
2024

E-mail редакції: rigsou@ukr.net




Використовуються технології uCoz